Jdi na obsah Jdi na menu
 


SWISS EXPO 2020 - ŠAMPIONÁT JERSEYEK

8. 2. 2020

Swiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

Přestože naším hlavním cílem návštěvy byly šampionáty holštýnského plemene, nenechali jsme si ujít ani přehlídku plemene jersey.  Rozhodčím pro tento šampionát byl vybrán Joel LEPAGE z Kanady. I přes menší počet diváků zde panovala dokonalá atmosféra, která byla umocněna konáním v pozdních večerních hodinách.

Jalovice byly předvedeny celkem v pěti kategoriích. Již při předvedení první skupiny nejmladších jalovic jsme si vybrali svou oblíbenkyni, fantastickou ROSIE ET, která dokázala konkurovat i mnohem starším jalovicím. Umístila se na prvním místě ve své skupině a nakonec se stala rezervní šampionkou. Vítězkou mezi jalovicemi se stala Du Bon Vent On T Aime.

Po jalovicích byly předvedeny mladé krávy ve dvou početných skupinách, překvapila nás především kondice a rámec předváděných jerseyek. To nejlepší však přišlo nakonec a do předvadiště vstoupila skupina nejstarších krav. Z počátku poloprázdné tribuny se zaplnily a přišlo napínavé finále. Titul šampionky obhájila Suprême May POMME D'API, která si rovněž odnesla cenu za nejlepší vemeno.

Základní sumarizace výsledků:

Šampionka Suprême May POMME D'API DJ May x Belmont
Vicešampionka Bül-R Oliver-P MELODIE Oliver-P x Eclipes-ET P
Nejlepší vemeno Suprême May POMME D'API DJ May x Belmont

Kompletní podrobné výsledky naleznete zde.

Oficiální fotografie ze Swiss Expo naleznete zde.

Milan Mikšovský (1. ZAS Chorušice)

rossie-et.jpg

img_6288.jpg

img_6666.jpg