Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cremona 2016: Národní výstava jerseyského skotu

29. 10. 2016

Každý rok láká chovatele a šlechtitele poslední víkend v říjnu italská Cremona ke zhlédnutí impozantní národní výstavy skotu nejen Holštýna, ale i Jerseyského skotu. Na pozvání našich italských přátel se výstavy s rozšířeným programem zúčastnila i skupina dvanácti fandů z ČR.

jersey-elle-kyros-zelante.jpg

V pozdním pátečním odpoledni proběhla již 6. národní výstava Jerseyek. Vystaveno bylo okolo čtyřiceti zvířat včetně jalovic. Co do počtu to byl trochu ústup ze slávy v porovnání s předešlými lety, ale kvalita a úroveň přípravy zvířat byla opět fantastická.

Jalovice již tradičně předváděly děti různého věku. Vítězkou se stala velmi elegantní 18 měsíců stará jalovice po americkému býkovi Valentino.

jersey-elle-legal-anky.jpg

jersey-sampionka.jpg

jersey-trojice.jpg

Krávy již se vší vážností vodili dospělí a bylo se na co koukat. Celkovou vítězkou se stala 4 roky stará ELLE KYROS ZELANTE z farmy nám již dobře známého pana Ferrariniho. Na tomto pánovi je vidět, jak má krávy rád, jeho srdce pro ně bije a prostě je to „pan chovatel“. Jeho úspěch pak podtrhla rezervní šampionka též z jeho farmy, prvotelka ELLE LEGAL ANKY, která se stala rovněž krávou s nejlepším vemenem.

Výsledky:

  • SENIOR CHAMPION CHAMPION: ELLE KYROS ZELANTE (KYROS),SOC. AGR FERRARINI S.P.A., RE
  • RESERVE CHAMPION: ELLE LEGAL ANKY (LEGAL), SOC. AGR FERRARINI S.P.A., RE
  • JUNIOR CHAMPION CHAMPION: AL.CE J.VALE BLOSSOM-ET(VALENTINO),SOC. AGR CERRI PIETRO RINALDO & FIGLI S.S., LO
  • RESERVE CHAMPION: LA JERSINA ZIOLA (BEAUTIFUL),AZ. LA JERSINA, TO

jersey.jpg

jersey-ferrarini-a-vnucka.jpg

Ing. Petr Zajíček