Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáže

Příspěvky

NEUVĚŘITELNÁ PRODUKCE - rekordmanky plemen jersey a brown swiss

18. 8. 2020

Úroveň chovů plemen jersey a brown swiss v ČR rychle roste a tak se začínají objevovat zvířata, která naplňují svůj genetický potenciál a ukazují nám své až neuvěřitelné produkční schopnosti.

 

SWISS EXPO 2020 - ŠAMPIONÁT JERSEYEK

8. 2. 2020

rossie-et.jpgSwiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

 

European Jersey Forum poprvé v ČR

19. 11. 2019

ejf_1.jpg

 

NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT JERSEY 2019 NA EVROPSKÉ ÚROVNI

21. 5. 2019

Ještě před několika lety bylo úspěchem, když se při větších výstavách podařilo vystavit několik zvířat jersey jako ukázku plemene. A nyní se nám podařilo uspořádat již třetí ročník Národního šampionátu s účastí dvaceti pěti výtečných krav od jedenácti chovatelů! Nárůst počtu a kvality zvířat kopíruje navyšování počtu zvířat v plemenné knize, jejich úrovně i enormní nárůst zajmu dalších chovatelů.

jersey.png

 

Odborný zájezd na ostrov Jersey

16. 8. 2018

Český svaz chovatelů málopočetných dojených plemen skotu, z.s. uspořádal pro své členy tématický zájezd do kolébky chovu jerseyek na stejnojmenný ostrov.

 

Jersey show na Swiss Expo Lausanne 2018

27. 2. 2018

jersey-perex.jpg

Po dvou letech jsme navšívili tuto prestižní přehlídku jerseyek, která je otevřeným mezinárodním švýcarským šampionátem.

 

II. národní šampionát Jerseyek – přehlídka kravské elegance

5. 6. 2017

Kvalitní Jerseyky jsou v Čechách chovány již několik desetiletí, na výstavách se však objevovaly jen sporadicky jako ukázka. Teprve před dvěma lety uspořádala skupinka nadšenců první a velmi úspěšný národní šampionát. Letos se tedy uskutečnilo v rámci NVHZ 2017 jeho již druhé dějství.

 

Cremona 2016: Národní výstava jerseyského skotu

29. 10. 2016

Každý rok láká chovatele a šlechtitele poslední víkend v říjnu italská Cremona ke zhlédnutí impozantní národní výstavy skotu nejen Holštýna, ale i Jerseyského skotu. Na pozvání našich italských přátel se výstavy s rozšířeným programem zúčastnila i skupina dvanácti fandů z ČR.

 

Za Jerseykami do Dánska - Landsskuet 2016

29. 5. 2016

cavalia16522-02886stakkehave__cavaliachanelstakkehavegaard1lakt.jpg

Vítězka: prvotelka Stakkehave Cavalia Chanel

 

Jerseyky na Swiss Expo Lausanne (CH) 2016

29. 1. 2016

V polovině ledna 2016 jsme se vypravili na základě četných doporučení a pozvání do Švýcarského Lausanne, kde se toho času konala velkolepá chovatelská akce – Swiss Expo 2016, výstava skotu místních původních plemen konaná ve dnech 14. – 16. ledna. Z programu jsme předem věděli, že první dva dny výstavy jsou věnovány z pohledu českého chovatele plemenům menšího nebo dokonce nepatrného významu. Byť většina z nich v Čechách nemá početnou základnu, byli jsme i tak zvědaví na tato typická švýcarská plemena, která jsou pýchou místních chovatelů, a kteří jsou každým coulem sympatičtí tradicionalisté a patrioti. Nechtěli jsme si nechat ujít ani tyto slavnostní přehlídky nám jinak někdy málo známých plemen. I to totiž nakonec byla show líbivá, inspirativní i poučná zároveň. Celkem na programu celé několikadenní výstavy byly přehlídky a hodnocení jalovic a krav sedmi plemen: Brown Swiss, Red Hostein, Holstein, Swiss Fleckvieh, Simmental, Original Brown Swiss a Jersey.