Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. NÁRODNÍ VÝSTAVA JERSEY V ITÁLII 7.11.2021

22. 11. 2021

Množství zvířat bylo oproti běžnému stavu asi poloviční a tak byla výstava svým rozsahem zcela srovnatelná s našimi národními šampionáty v Brně. Překvapivě i kvalita zvířat, s výjimkou asi čtyřech nebo pěti nejlepších, byla srovnatelná s českou úrovní. Největší rozdíl však stále vidím v kvalitě přípravy předvedení. Všechna zvířata chodila jako panenky, krásně pomalu, elegantně, s hlavou vzhůru a evidentně beze stresu. Takto klidné zvíře pak velmi dobře prodá své přednosti.

Posuzování se ujal judge Marco Ladina, kterého jsme měli  možnost vidět již při hodnocení krav ve Švýcarsku či Španělsku a samozřejmě mnohokrát v Itálii.

Z původů předváděných jalovic je patrné, že se italští chovatelé orientují silně na genetiku z USA a Kanady. Z býků, které známe a využíváme zde, vyčnívly dcery pro ChromeAvon Lemonhead. Špičková zvířata už tradičně předvedl Davide Errera a Farma rodiny Zilocchi. Tentokát jim však "vypálili rybník" chovatelé z farmy Baruffini s úžasnou pětiletou krávou DEL PRIMERO SALLY, která se stala grandšampionkou.

Kompletní výsledky a fotografie vítězek naleznete zde: http://www.anafi.it/it/mostre/classifica-nazionale-jersey-2021-link

Ing. Petr Zajíček

Juniorská šampionka Zial Tequila Rosalin (Tequila)

 

 

 

 

 

 


Juniorská šampionka Zial Tequila Rosalin (Tequila) 

 

Vítězky mezitřídy

Vítězky mezitřídy

 

Vítězka mezitřídy C.M.E Chrome Vanessa (Chrome)

Vítězka mezitřídy C.M.E Chrome Vanessa (Chrome)

 

Vítězka seniorek a grandšampionka Baruf Del Primero Sally (Prime

Vítězka seniorek a grandšampionka Baruf Del Primero Sally (Primero)

 

 Vítězka seniorek a grandšampionka Baruf Del Primero Sally (Prim

 Vítězka seniorek a grandšampionka Baruf Del Primero Sally (Primero)